بلاگ

مزایا و معایب زندگی در آلمان که در مهاجرت شما تاثیر گذارند

مهاجرت به آلمان

آلمان به عنوان یکی از کشور هایی که در اتحادیه اروپا نقش مهمی دارد توانسته است مهاجران بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب کند. این کشور به عنوان یکی از تاثیرگذارترین کشور های پیشرفته و توسعه یافته در جهان شناخته می شود که یکی از قوی ترین و بزرگ ترین اقتصاد های جهان را به خود اختصاص داده است. همه ی این عوامل باعث شده است که نرخ مهاجرت به آلمان در سال های اخیر به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.

 

اما نکته ی مهمی که همه ی مهاجران قبل از مهاجرت به کشور های مختلف می خواهند در رابطه با آن اطلاعاتی به دست آورند، مزایا و معایب مهاجرت به کشور مورد نظر می باشد. در واقع با توجه به این که این مزایا و معایب می تواند به طور مستقیم و غیر مستقیم زندگی مهاجران را تحت تاثیر گذارد ( قرار دهد )، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این جهت باید بگوییم که مهاجرت به آلمان هم از این موضوع مستثنی نبوده و قطعا مهاجرت به این کشور هم با مزایا و معایبی همراه می باشد که در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت به آلمان

مزایا مهاجرت به آلمان

آشنایی با مزایای مهاجرت به هر کشوری می تواند به عنوان معیاری برای مهاجران باشد تا به این ترتیب بتوانند تصمیم درست در رابطه با مهاجرت خود بگیرند. از همین رو باید گفت که مهاجرت به آلمان از مزایایی برخوردار است که این مزایا به قرار زیر می باشند:

1_ هزینه های اقامت در کشور آلمان نسبت به سایر کشور های اتحادیه اروپا و کشور های آمریکایی پایین بوده و از این جهت می تواند تاثیر مثبت بر روی مهاجرت شما داشته باشد. اگر به دنبال هزینه های بسیار کم برای اقامت خود در کشور آلمان هستید می توانید دو شهر مونیخ و برلین را انتخاب نمایید.

2_ یکی از شرایط مهم برای مهاجرت به آلمان خرید بیمه سلامت است. در واقع بیمه سلامت از همه ی افراد خانواده در هر سطوح درآمدی حمایت کرده و این مورد به عنوان یکی از مزایای مهم مهاجرت به این کشور شناخته می شود که تاثیر مثبتی بر مهاجرت شما دارد. هزینه ی بیمه سلامت برای هر نفر در ماه در حدود 300 یورو می باشد.

3_ جالب است بدانید که هزینه های غذا و سایر کالا ها در کشور آلمان بسیار پایین تر از سایر کشور های اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه می باشد.

مزایا و معایب مهاجرت به آلمان

4_ ارائه خدمات کشور آلمان در حوزه استفاده از اینترنت و تلفن همراه بسیار مطلوب بوده و در هر نقطه از کشور آلمان می توانید به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشید. نکته ی جالبی که در این رابطه به عنوان مزایا و ویژگی های مهاجرت به آلمان محسوب می شود، هزینه ی پایین اینترنت می باشد.

5_ کشور آلمان مجهز به حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته می باشد و به راحتی می توانید در کمترین زمان و با کمترین هزینه به مقصد مورد نظر خود برسید. برای استفاده از حمل و نقل عمومی، کارت های یک ساله ای به مهاجران اختصاص داده می شود که استفاده از حمل و نقل عمومی با حداقل هزینه را برای مهاجران فراهم می کند.

6_ با توجه به این که آلمان از جمله کشور های صنعتی در اتحادیه اروپا می باشد، می توان آن را کشوری مناسب برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف معرفی کرد. در واقع زمینه های کاری بسیاری در این کشور وجود دارد که به راحتی می توانید در رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوید. از طرفی میانگین سنی کشور آلمان در سال های اخیر بالا رفته و نیروی جوان برای کار در این کشور کم شده است. از همین رو ظرفیت خالی در مشاغل مختلف وجود دارد که به راحتی می توانید در این موارد مشغول به کار شوید.

7_ یکی دیگر از مزایای مهاجرت به کشور آلمان که می تواند بر روی مهاجرت شما تاثیرگذار باشد موقعیت استراتژیک این کشور می باشد. آلمان با کشور های هلند، دانمارک، بلژیک، سوئیس، فرانسه، جمهوری چک و لهستان هم مرز بوده و می توانید با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان به این کشور ها سفر کنید.

مهاجرت به آلمان

معایب مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان در کنار مزایایی که دارد، معایبی هم به همراه خواهد داشت که توجه به این معایب قبل از مهاجرت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1_ همان طور که گفته شد هزینه های زندگی در آلمان نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر است. اما نکته ای که وجود دارد این است که باید میزان برداشت مالیات را از دریافتی های ناخالص کم کنید. میزان مالیات در این کشور گاهی تا 40 درصد می باشد که این عدد در نوبه ی خود عدد بالایی است.

2_ یکی از معایب مهاجرت به آلمان کمبود تنوع مواد غذایی می باشد. معمولا افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند در تهیه ی مواد غذایی مورد نیاز خود دچار مشکل می شوند. این مشکل به خصوص برای ما ایرانیان که به خوردن غذا های متنوع عادت داریم ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند.

3_ یکی از مشکلات اساسی که در کشور آلمان ممکن است برای مهاجران مشکل ساز باشد، عدم تسلط مردم آلمان به زبان انگلیسی است. علی رغم مهاجر پذیر بودن این کشور، مردم آن کمتر به زبان انگلیسی تسلط داشته و برای این که بتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید لازم است به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. چرا که در غیر این صورت در یافتن شغل، ادامه تحصیل، برقراری رابطه و … دچار مشکل خواهید شد.

مهاجرت به آلمان

آیا آلمان کشور مناسبی برای مهاجرت می باشد؟

با خواندن مطالب فوق ممکن است یکی از سوالاتی که برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند به وجود آید این باشد که آیا این کشور برای مهاجرت مناسب است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال نمی توان یک قاعده کلی را بیان کرد و به عبارت دیگر پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد. در واقع باید بگوییم که هر فرد متناسب با شرایط خود و هدفی که از مهاجرت دارد باید در رابطه با مناسب بودن یا مناسب نبودن این کشور برای مهاجرت تصمیم گیری نماید.

در صورت عدم مشاهده هتل و یا تور مد نظرتان و افزایش یا کاهش تعداد شبهای اقامت با کارشناسان فروش ستاره زمان تماس حاصل فرمایید.  22772655

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.