ویزای تحصیلی ایتالیا

ایتالیا نیز همانند سایر کشورهای اروپایی همواره مقصدی مناسب برای مهاجرت و ادامه تحصیل است. ایرانیان بسیاری هر ساله با دریافت ویزا به این کشور مهاجرت می‌کنند. ویزای تحصیلی یکی از نمونه ویزاهایی است که به کمک آن می‌توان به کشور ایتالیا مهاجرت کرد. اما نکته مهم شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. در این مقاله به طور مفصل به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

تحصیل در ایتالیا

اکثر کشورهای آمریکایی و اروپایی شرایط بسیار سختی برای پذیرش و ارائه ویزای تحصیلی به دانشجویان کشورهای دیگر دارند. در این میان ایتالیا یکی از کشورهایی است که دارای شرایط ساده‌تری است و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان به دنبال دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا هستند.

از نکات مهم دریافت این ویزا این است که با داشتن آن می‌توانید در کشورهای حوزه شینگن بدون هیچگونه مشکل و محدودیتی تردد نمایید.

ویزای تحصیلی ایتالیا

از دیگر مزیت‌های دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا این است که این کشور در صدور ویزا مراحل بسیار ساده‌ای را در نظر می‌گیرد و به راحتی می‌توانید پس از دریافت پذیرش در دانشگاه برای دریافت ویزا اقدام نمایید. این سفارت به هیچ عنوان پول‌های واریزی شما را بلوکه نکرده و بدون مشکل درخواست شما را بررسی و ویزا را صادر می‌کند.

دریافت ویزای تحصیلی در ایتالیا

ایتالیا به دلیل فرهنگ و هنر، نوع معماری و … کشوری مناسب برای تحصیل در رشته‌های هنر، طراحی، معماری و … است. تمام دانشگاه‌های مشغول در این حوزه در ایتالیا رتبه‌های بسیار بالایی در رنکینگ جهانی دارند. ایتالیا در بین کشورهای اروپایی ساده‌ترین مسیر را برای پذیرش دانشجو دارد، به همین دلیل هر ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. شما می‌توانید برای دریافت ویزا در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام نمایید.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی

یکی از روش‌های دریافت ویزای تحصیلی، به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا است. به این منظور پس از اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی برای پذیرش در رشته موردعلاقه و تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا اقدام نمایید. رشته‌های دانشگاهی این کشور به زبان انگلیسی یا ایتالیایی هستند. دوره‌های کارشناسی برگزار شده 4 سال بوده و حداکثر سن برای دریافت پذیرش 22 سال است. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند می‌توانند تا 10 ساعت در هفته نیز کار کنند. داشتن مدرک زبان ایتالیایی در سطح B1 و یا آیلتس 6 برای تحصیل نیاز است.

ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز یکی از راه‌های مفید برای دریافت ویزای تحصیلی در ایتالیا است. طول زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز 2 ساله است و افراد معمولا  دارای سن 29 تا 30 سال هستند. تمام رشته‌های این مقطع نیز با زبان ایتالیایی یا انگلیسی ارائه می‌شوند. دانشجویان در این مقطع تحصیلی می‌توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند. توجه داشته باشید تحصیل با زبان ایتالیایی به صورت رایگان بوده که نیازمند ارائه مدرک زبان ایتالیایی است. اما برای تحصیل با زبان انگلیسی باید علاوه بر ارائه مدرک آیلتس، بین 4 تا 20 یورو پرداخت کنید. این هزینه با توجه به شهر و دانشگاه متفاوت است.

ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع دکترا

در نهایت شما می‌توانید برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نمایید. این مقطع سه الی چهار سال زمان می‌‌برد و برای تحصیل نیازمند دریافت مدرک زبان ایتالیایی یا آیلتس هستید. پذیرش در این مقطع همانند رشته‌های دکترا در کشور ایران نیازمند ارائه مقاله‌های معتبر و فعالیت‌های پژوهشی است. در نهایت با تأیید استاد راهنما می‌توانید در این مقطع در رشته مورد نظر مشغول شوید. پس از آن برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

نمونه ویزای ایتالیا دریافتی توسط متخصصین ستاره زمان

ویزای تحصیلی ایتالیا
ویزای تحصیلی ایتالیا
ویزای تحصیلی ایتالیا
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.