دریافت ویزای توریستی روسیه

دریافت ویزای توریستی روسیه برای تمام مردم جهان ازجمله ایرانیان کار بسیار ساده‌ای است. به‌طورمعمول این ویزا 10 روزه صادر می‌شود، 30 روز اعتبار دارد و هزینه‌ای که باید بابت دریافت آن بپردازید چیزی بین 100 تا 150 یورو خواهد بود.

ویزای توریستی روسیه این امکان را به شما می‌دهد که نه‌تنها باهدف گردشگری که با اهدافی چون شرکت در مذاکرات تجاری یا دیدار اقوام و دوستانتان به این کشور زیبا و وسیع سفر کنید.

به یاد داشته باشید که برای دریافت ویزای توریستی روسیه داشتن تأییدیه یک هتل میزبان در این کشور کافی نیست. ویزای توریستی روسیه در صورتی صادر می‌شود که شما از جانب یک شرکت توریستی روسی که در فهرست فدرال اپراتورهای تور قرار دارد، دعوت نامه داشته باشید.

البته در این خصوص جای نگرانی نیست. چون خود آژانس‌های مسافرتی مراحل دریافت دعوت نامه و صدور ویزا را بدون درگیر کردن مسافر با مراحل و جزئیات آن انجام می‌دهند.

ویزای روسیه

انواع ویزای توریستی روسیه

بسته به این که با چه هدف و برای چه مدتی می‌خواهید به روسیه سفر کنید، می‌توانید یکی از انواع ویزاهای معرفی شده را درخواست کنید

ویزای روسیه

Single entry یا ویزای یک بار ورود

این ویزا ساده‌ترین نوع ویزای توریستی روسیه است که 30 روز اعتبار دارد. اگر تنها باهدف گردشگری می‌خواهید به روسیه سفر کنید، این ویزا مناسب شماست.

Double entry یا ویزای دوبار ورود

اگر نیاز دارید بیش از یک ماه در روسیه بمانید، باید درخواست صدور این ویزا را بدهید. همچنین با این ویزا می‌توانید یک بار از روسیه خارج شوید و دوباره بدون این که نیاز به صدور ویزای جدید باشد، به این کشور باز گردید.

البته ویزای دوبار ورود روسیه فقط در موارد زیر قابل صدور است:

سفر از روسیه به برخی از کشورهای همسایه و بازگشت به آن ( به عنوان مثال، کشورهای مستقل مشترک المنافع و کشورهای بالتیک)

سفر به کشوری که بازگشت از آن از طریق خاک روسیه انجام می شود مانند چین و مغولستان.

Multiple entry یا ویزای چند بار ورود

این نوع ویزا به مدت 6 ماه اعتبار دارد. در این مدت می‌توانید هر چند باری که تمایل دارید از روسیه خارج شوید و دوباره به آن باز گردید. اگر تصمیم دارید در یک دوره آموزشی خاص شرکت کنید یا کارهای تجاری ویژه‌ای دارید که لازم است مدام در رفت و آمد به روسیه باشید، این ویزا مناسب شماست.

EXPO-VISA یا ویزای گردشگری باهدف ویژه

این ویزا برای سفرهای کاری کوتاه مدت  باهدف شرکت در نمایشگاه‌ها، مزایده‌ها، مذاکرات و سایر امور تجاری و همچنین برای معاینه و مشاوره پزشکی مناسب است. به عنوان مثال اگر قرار است تا 10 روز برای شرکت در یک نمایشگاه به روسیه سفر کنید ویزای EXPO- VISA مناسب شما خواهد بود.

برای دریافت ویزای توریستی روسیه به چه مدارکی نیاز است؟

  • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه مدت زمان اعتبار و حداقل 2 صفحه خالی برای درج مهرهای ورود و خروج
  • فرم درخواست صدور ویزا
  • یک قطعه عکس پاسپورتی
  • مدارک پشتیبانی ویزای توریستی که شامل تاییده رزرو هتل و تأییدیه پذیرش توریست می‌شود
  • هزینه دریافت ویزا ( بین 100 تا 150 یورو)
  • تاییده اثر انگشت

این نکته را به خاطر داشته باشیدکه شما نمی‌توانید برای دریافت ویزای توریستی روسیه به طور مستقل و از طریق سرکنسولگری روسیه اقدام کنید. تاییده هتل و دریافت دعوت نامه فقط از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر قابل دریافت است. البته اگر اقوام یا دوستان شما در روسیه باشند می‌توانید از آن‌ها بخواهید برای شما دعوت نامه ارسال کنند.

دریافت ویزای توریستی روسیه برای شهروندان شینگن

اگر جزو شهروندان کشورهای شینگن هستید می‌توانید ویزای توریستی روسیه را در هر کشوری که عضو منطقه شینگن است دریافت کنید. همچنین برای دریافت ویزای توریستی روسیه در یک کشور ثالث، باید مجوز اقامت یا کار در این کشور را داشته باشید.

ویزای توریستی روسیه را چطور می‌توان تمدید کرد؟

ویزای توریستی روسیه فقط در موارد استثنایی مانند ابتلا به یک بیماری خیلی جدی در سفر قابل تمدید است. بنابراین اگر به این کشور سفر می‌کنید حتماً تاریخ اعتبار ویزای خود را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که پیش از پایان اعتبار این ویزا، روسیه را ترک می‌کنید.

اکنون اگر می‌خواهید به پهناورترین کشور دنیا سفر کنید و از جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری آن دیدن کنید، در نخستین قدم اقدام به دریافت ویزای توریستی روسیه کنید. ما در طی کردن تمام این مسیر همراه شما خواهیم بود.

ویزای روسیه
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.