ویزای توریستی ایتالیا | قیمت + نحوه گرفتن + اشتباهات منجر به ریجکتی

ویزای توریستی ایتالیا دو نوع می باشد. یک نوع عادی و نوع دیگر فوری است. این دسته بندی تنها به گرفتن وقت سفارت مربوط می شود. قابل توجه است که ویزای توریستی ایتالیا نیازی به مصاحبه ندارد. شما تنها جهت ثبت اثر انگشت و بررسی مدارک باید در زمان مقرری که از سفارت گرفته اید، در دفتر کارگزاری ایتالیا حاضر شوید.

کشور ایتالیا که در قاره‌ی اروپا قرار دارد و یکی از زیباترین کشورهای این قاره به شمار می‌رود. این کشور با جاذبه های بی نظیر خود سالانه مهمان هزاران توریست و گردشگر خارجی می باشد.

ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا شما باید تمامی مدارک را به طور کامل به همراه خود داشته باشید. خبر خوب آن که ویزای توریستی ایتالیا در میان دیگر ویزاهای شینگن از تعداد ریجکتی های کمتری برخوردار است. حال به  بررسی شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا می پردازیم:

تمکن مالی: جهت کسب امتیاز تمکن مالی نیاز است که شما در حساب مالی خود مبلغی را معادل مقداری که سفارت تعیین کرده است، موجود داشته باشید. این مبلغ تعیین شده به یورو می باشد و معادل آن به تومان حدود دویست میلیون تومان است . توجه داشته باشید که این مقدار با توجه به بالا پایین شدن ارزش یورو، تغییر می کند.

تجربه‌ی داشتن دیگر سفرهای خارجی: توجه داشته باشید که جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز به تجربه چندین سفر خارجی دیگر دارید . یعنی شما پیش از اقدام به گرفتن ویزای توریستی ایتالیا، باید سابقه سفر به یک یا چندین کشور دیگرداشته باشید ، و نیازی نیست این سفرهای خارجی لزوماً در ناحیه ی اروپایی بوده باشند. این سفرهای خارجی می توانند به هر کشور دیگری باشند.

گردش حساب: گردش حساب مربوط به اخذ ویزای توریستی ایتالیا اهمیت دارد که مربوط به سه ماه اخیر باشد. توجه داشته باشید که در این بررسی به تعداد تراکنش ها دقت خواهد شد. واضح است که میزان پول تبادل شده در این مورد، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بسیار دقت کنید که مدارک کاملاً معتبر باشند. تمامی مدارک در سفارت این کشور به طور دقیق استعلام شده و بررسی می شوند. در نتیجه اگر می خواهید تمامی مراحل به خوبی پیش بروند بهتر است که تقلبی انجام ندهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

  • پاسپورت با یک صفحه ی خالی و حداقل 6 ماه اعتبار
  • فرم کامل شده ی درخواست ویزای توریستی ایتالیا
  • تمامی پاسپورت های سابق فرد متقاضی
  • سوابق بیمه تأمین اجتماعی (اصل و ترجمه)
  • گواهی اشتغال به کار (اصل و ترجمه)
  • تمام اسناد ملکی (اصل و ترجمه)
  • برگه چاپ شده ی وقت سفارت
  • چند قطعه عکس
  • بلیط رفت و برگشت هواپیما

همچنین اگر دعوت نامه دارید آن را با خود به همراه داشته باشید. در ضمن تمامی مدارکی که در بالا ذکر شدند نیازمند آن هستند که در دارالترجمه های رسمی به زبان انگلیسی ترجمه بشوند.

نقش دعوت نامه در گرفتن ویزای توریستی ایتالیا

دعوت نامه تنها از سمت بستگان درجه ی یک شما مثل یکی از اعضای خانواده قابل پذیرش می باشد. همچنین توجه داشته باشید در صورت ارائه ی دعوت نامه ی معتبر، احتمال ریجکت نشدن شما در سفارت کشور ایتالیا کمتر خواهد بود.

در داخل دعوت نامه تمامی اطلاعات اعم از اطلاعات کسی که دعوت می کند و دعوت می شود، محل دقیق اقامت شخص دعوت شونده و میزان زمان اقامت دعوت شونده، باید نوشته شود. در آخر دعوت نامه باید به تأیید پلیس یا شهرداری برسد.

ویزای توریستی ایتالیا در صورت نداشتن دعوت نامه

در قسمت قبلی ذکر کردیم که داشتن دعوت نامه، گرفتن ویزای توریستی را برای شما آسان تر خواهد کرد. این در حالی است که نداشتن آن حتماً دلیل بر ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی شما نخواهد بود. در نتیجه بدون داشتن دعوت نامه شما همچنان می توانید اقدام به گرفتن ویزای توریستی ایتالیا بکنید. در این حالت تنها تفاوتی که ایجاد می شود آن است که شما باید در این وضعیت تمکن مالی قوی تری از خود نشان دهید.

سفارت ایتالیا

جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیازمند آن هستید که به سفارت آن کشور مراجعه فرمایید. در این حالت شما باید از سفارت وقت بگیرید. این وقت گرفتن از سفارت می تواند به شکل حضوری یا آنلاین باشد. اگر هم برای گرفتن ویزا عجله داشته باشید باید از حالت گرفتن وقت فوری اقدام کنید.

وقت گرفتن فوری از سفارت ایتالیا این مزیت را دارد که شما می توانید در کم ترین زمان ممکن در سفارت حاضر شوید و ویزای خود را در صورت تکمیل بودن مدارک و شرایط، اخذ نمایید. توجه کنید که اگر اقدام به گرفتن وقت فوری سفارت کرده‌اید حتماً از قبل مدارک خود را آماده و ترجمه کرده باشید.

جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا نیاز دارید که هزینه ی بررسی مدارک را کامل و به صورت نقدی به سفارت پرداخت نمایید. تنها در این صورت مدارک شما مورد بررسی قرار خواهند گرفت. این زمان بررسی حدود دو الی چهار هفته زمان خواهد برد و در آخر پس از بررسی، نتایج به شما اعلام خواهد شد.

اگر جواب سفارت به دریافت ویزای توریستی ایتالیا مثبت باشد که شما می توانید ویزای خود را گرفته و راهی سفر شوید و اگر جواب سفارت منفی باشد می توانید بعد از دو الی چهار ماه دوباره اقدام فرمایید.

توجه داشته باشید که در اقدام مجدد حتماً علت های ریجکت شدن در دوره قبل را بررسی و رفع کرده باشید.

آدرس سفارت ایتالیا

سفارت کشور ایتالیا در تهران و در خیابان نوفل لوشاتو قرار دارد. توجه داشته باشید که بخش مربوط به اقدامات ویزای این کشور بسته است. جهت این کار شما باید به دفتر کارگزاری ایتالیا مراجعه فرمایید.

آدرس دفتر کارگزاری ایتالیا در خیابان ولنجک – خیابان سیزدهم – مجتمع گالریا قرار دارد

نکات مهم

از دیگر نکات مهم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا در ارتباط با بحث تمکن مالی می باشد. سعی کنید که این میزان کم تر از مقدار 300 میلیون تومان نباشد. اگر بیش تر از این مقدار باشد مسئله ای ندارد.

پس از گرفتن اثر انگشت و به اصطلاح انگشت نگاری های لازم، مدارک شما در طی 14 روز کاری بررسی خواهد شد. این بررسی ممکن است به بیش از 14 روز کاری به طول انجامد اما زمان معمول آن این مقدار می باشد.

شما پس از اخذ ویزای توریستی ایتالیا می توانید در تاریخ های مشخص شده در این کشور اقامت داشته باشید. تاریخ های مشخص شده معمولاً زمان ورود و خروج شما می باشد که از طریق بلیط های هواپیما تعیین می شوند.

با داشتن ویزای ایتالیا می توانید به هر یک از کشورهای اروپایی جزء شینگن سفر کنید. علت این امر در آن می باشد که ویزای شینگن و اعتبار آن در خصوص یک کشور با کشور دیگر تفاوتی ندارد. توجه داشته باشید که در صورت تمایل به سفر به این کشورها باید از ابتدا به سفارت ایتالیا نام این کشورها را تحویل دهید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.