اخذ ویزا

پذیرش و مشاوره تحصیلی اتریش

مشاوره و پذیرش ویزای تحصیلی اتریش

اتریش، واقع در اروپای مرکزی، یکی از بهترین کشورهای جهان در زمینه تحصیلی برای رشته‌های مختلف به شمار می‌رود که زبان رسمی آن آلمانی است. از برجسته‌ترین خصوصیات تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، شهریه مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی است. علاوه بر آن، فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های اتریش ظرف مدت کوتاهی می‌توانند شغل مورد نظرشان را متناسب با رشته‌ای که از آن فارغ التحصیل شده اند پیدا کنند.

ویزای اتریش

هر ساله علاقه مندان بسیار زیادی از سراسر جهان تصمیم به تحصیل در اتریش می‌گیرند چرا که آینده شغلی بسیاری از رشته‌ها در اتریش به صورت عالی در نظر گرفته شده است. برای اینکه دولت اتریش به شما اجازه تحصیل در این کشور را بدهد، باید ویزای تحصیلی داشته باشید. داشتن ویزای تحصیلی به منزله مجوزی است که به شما اجازه می‌دهد تا پایان تحصیلات خود در این کشور بمانید.

اخذ ویزای دانشجویی در اتریش نیازمند به دانستن اطلاعات به خصوصی در این باره است. بنابراین اگر اتریش را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کرده‌اید، با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف در اتریش

ویزای تحصیلی در اتریش شامل ویزای تحصیلی دانش آموزی و ویزای تحصیلی دانشجویی است که در قسمت زیر به برخی از توضیحات در این خصوص می‌پردازیم:

 • ویزای تحصیلی دانش آموزی در اتریش

مدارس اتریش به 2 دسته مدارش دولتی و مدارس بین المللی تقسیم می‌شود. آموزش در مدارس دولتی اتریش به زبان آلمانی و آموزش دروس در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. بیشتر متقاضیان بین المللی که قصد دارند فرزندان خود را در مدارس اتریش ثبت نام کنند، نوع دوم را انتخاب می‌کنند چرا که معتقدند یادگیری زبان انگلیسی به نسبت آسان‌تر از زبان آلمانی است.

 • ویزای تحصیلی دانشجویی در اتریش

ویزای تحصیلی دانشجویی در اتریش، 3 مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را پوشش می‌دهد و افراد بسته به هدفی که دارند مقطع تحصیلی خود را انتخاب می‌کنند.

مقطع کارشناسی در اتریش: تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش رایگان است و آموزش به زبان آلمانی صورت می‌گیرد. نوع دیگری از دانشگاه‌ها در اتریش وجود دارند که به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شوند و متقاضی باید شهریه پرداخت کند. چرا که این دانشگاه‌ها جزء دانشگاه‌های خصوصی به شمار می‌روند.

مقطع کارشناسی ارشد در اتریش: اتریش به دانشگاهی که شما در مقطع تحصیلی قبلی تان در آن مدرک گرفته‌اید، اهمیت بسیار زیادی می‌دهد بنابراین اگر قصد دارید به صورت جدی مقطع کارشناسی ارشد خود را در اتریش بگذرانید، باید در دانشگاه معتبری مدرک لیسانس خود را گرفته باشید.

مقطع دکترا در اتریش: تمرکز ویژه کشور اتریش در مقطع دکترا بیشتر روی حوزه‌های تحقیقاتی است و تحصیل مقطع دکترا تقریبا ۴ سال به طول می‌انجامد. هر چه نمره آیلتس شما بالاتر باشد، شانس بیشتری برای پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه‌های اتریش دارید. حداقل نمره مورد نظر دانشگاه‌های اتریش در مقطع دکترا، نمره ۷ است.

انواع ویزای تحصیلی اتریش

به طور کلی، 2 نوع ویزای تحصیلی دانشجویی در اتریش وجود دارد:

 • ویزای کوتاه مدت (C)
 • ویزای بلند مدت (D)

ویزای کوتاه مدت تحصیلی در اتریش: مدت اعتبار این ویزای تحصیلی در اتریش ۳ ماه است. این ویزا به شما اجازه می دهد تا سه ماه در اتریش اقامت و تحصیل کنید.

ویزای بلند مدت تحصیلی در اتریش: این ویزای تحصیلی در اتریش حداکثر تا ۶ ماه اعتبار دارد و بعد از آن می‌توانید آن را به مجوز اقامت دانشجویی (Student Resident Permit) تغییر دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

 • پذیرش و مشاوره تحصیلی اتریشگذرنامه معتبر (گذرنامه شما باید دو صفحه خالی داشته باشد)
 • فرم درخواست ویزا (فرم درخواست ویزا را پرینت گرفته و پر کنید. مطمئن شوید که تمام اطلاعات به طور صحیح تکمیل شده و امضا شده باشد)
 • بیمه سفر(برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش باید بیمه مسافرتی شینگن داشته باشید. بیمه شما باید هر نوع شرایط اضطراری را تا مبلغ ۳۰,۰۰۰ یورو پوشش دهد.)
 • مدارک مورد نیاز اقامتی (مدارکی که نشان دهد محل اقامت شما در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه است یا خانه های اجاره‌ای)
 • ارائه برنامه سفر (شامل تاریخ پرواز و شماره پرواز است)
 • تمکن مالی کافی (شما باید اثبات کنید که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی در اتریش و هزینه‌های پرداخت شهریه دانشگاهی را دارید.)
 • نامه پذیرش دانشگاه (تائیدیه دانشگاه مبنی بر وضعیت شما به عنوان دانشجوی این دانشگاه را ارائه دهید.)
 • سوابق تحصیلی گذشته (مدارک تحصیلی آخرین مقطع تحصیلی چه دبیرستان و چه دانشگاه را به همراه ریز نمرات ارائه دهید.)
 • ارائه سابقه کاری (اگر سابقه کاری شما مطابق با مدرک تحصیلیتان باشد، تاثیر زیادی در موافقت با پذیرش ویزای تحصیلی شما دارد.)
 • ذکر عناوین مقالات چاپ شده (افتخارات علمی و مقالاتی که به چاپ رسانده‌اید اهمیت زیادی در رزومه شما دارد.)
 • مدارک هویتی و شناسایی شما به همراه ترجمه

برای کسب اطلاعات بیشتر، بر روی این لینک کلیک کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی در اتریش

مراحل زیر مراحل کلی اخذ ویزای تحصیلی در اتریش را نشان می‌دهد:

 • دانشگاه مورد نظرتان را در اتریش پیدا کنید.
 • فرم درخواست ویزا را پر کنید.
 • کلیه مدارک و اطلاعات لازم را جمع آوری کنید.
 • اقدامات مربوط به ویزا را انجام دهید.
 • برای مصاحبه آماده شوید.
پذیرش و مشاوره تحصیلی اتریش
 • دانشگاه مورد نظرتان را در اتریش پیدا کنید.

متناسب با علاقه مندی خود به رشته‌ای که می‌خواهید در اتریش تحصیل کنید، شرایط دانشگاه‌های مختلف اتریش را بررسی کنید تا ببینید کدام یک بیشتر با شرایط شما متناسب هستند. ممکن است برخی از دانشگاه‌ها تنها مقطع تحصیلات تکمیلی را آموزش دهند.

زمان درخواست ارسال پذیرش دانشگاه‌های اتریش معمولا برای ترم زمستان ۵ سپتامبر و برای ترم تابستان ۵ فوریه است. برخی از دانشگاه‌ها در اتریش امتحان ورودی دارند و متقاضیان، برای ثبت نام در دانشگاه باید در امتحان قبول شوند. به همین دلیل، برخی از برنامه‌های تحصیلی ممکن است مهلت درخواست زودتری داشته باشند.

 • فرم درخواست ویزا را پر کنید.

از دیگر مراحل مهم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی، پر کردن فرم درخواست ویزا است که کلیه اطلاعات خواسته شده در آن باید کاملا دقیق و با صداقت پر شوند. چرا که عدم تطابق اطلاعات وارد شده با مدارکتان می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی شما شود.

 • کلیه مدارک و اطلاعات لازم را جمع آوری کنید.

دانشگاه‌هایی که در اتریش، متقاضیان را بر اساس سوابق تحصلیشان ارزیابی می‌کنند به ریز نمرات افراد در مقطع تحصیلی قبلیشان نیاز دارند. علاوه بر آن دیگر مدارک عمومی یا تخصصی مورد نیاز برای اپلای در دانشگاه مورد نظرتان ضروری است.

 • اقدامات مربوط به ویزا را انجام دهید.

ویزای تحصیلی توسط نماینده اتریش در کشورتان صادر می‌شود. بنابراین باید یک وقت مصاحبه در سفارت داشته باشید.

 • برای مصاحبه آماده شوید.
 • پذیرش و مشاوره تحصیلی اتریشدر طول مصاحبه از شما سوالاتی در خصوص برنامه‌های احتمالی آینده پرسیده می‌شود که در خصوص تحصیل در کشور اتریش هستند. شما باید قادر باشید تا به تمامی این سوالات با اعتماد به نفس کامل پاسخ دهید.مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی اتریشبسته به شرایط مختلفی ممکن است ویزای تحصیلی شما بین ۲ تا ۴ هفته برای بررسی زمان ببرد. با این حال نمی‌توان برای هیچ ویزایی زمان مشخصی تعیین کرد. در هنگام درخواست ویزای تحصیلی حتما از اطلاعات تماس معتبر و ایمیلی که رمز آن را می‌دانید استفاده کنید تا در صورتی که جواب ویزای تحصیلی شما آماده شد بتوانید از آن مطلع شوید.تمدید ویزای دانشجویی اتریشمدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی اتریش، بستگی به مدت زمان و مقطع تحصیلی شما دارد. اگر پیشرفت چشمگیری در تحصیلات خود داشته باشید یا بخواهید در مقاطع بالاتری تحصیل کنید، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید.کار در اتریش با ویزای تحصیلی  دانشجویان بین المللی در اتریش بسته به ملیت و شرایط دانشجوی می‌توانند در کنار تحصیلات خود کار کنند. دانشجویان اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ و ایسلند حتی می‌توانند بدون داشتن Work Permit نیز کار کنند.

  اهمیت گپ تحصیلی در اتریش

  افراد ممکن است به دلایل مختلفی چند سال تحصیل را رها کرده و اکنون بخواهند دوباره ادامه تحصیل دهند. در صورتی که مقصد تحصیلی شما اتریش است، بسیار خوش شانس هستید چرا که اتریش قوانین چندان سختگیرانه را نسبت به گپ تحصیلی اعمال نمی‌کند!

  همه افراد در هر سنی می‌توانند با داشتن شرایط تحصیلی لازم در اتریش تحصیل کنند. با این حال به نظر می‌رسد افرادی که گپ تحصیلی ندارند شانس بالاتری برای اخذ ویزای تحصیلی در اتریش دارند.

  مشاوره در خصوص ویزای تحصیلی اتریش

  وکیل‌های مهاجرتی ضمن بررسی کلیه شرایط شما برای ادامه تحصیل در اتریش، بهترین روش مهاجرتی را برای شما در نظر می‌گیرند. توصیه وکلای مهاجرتی در خصوص مهاجرت به کشور اتریش و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور این است که متقاضیان به خوبی زبان آلمانی را یاد بگیرند چرا که داشتن مدرک زبان آلمانی اهمیت زیادی در قبولی شما در دانشگاه دارد.

  قبل از اینکه اقدامات لازم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی را انجام دهید حتما یک وکیل مهاجرتی با تجربه پیدا کنید. وکیل شما باید کاملا مورد اعتماد و اطمینان باشد و از تازه‌ترین اخبار مهاجرتی تحصیلی و یا کاری در اتریش مطلع باشد چرا که گاهی ممکن است برخی قوانین مربوط به تحصیل در اتریش دچار تغییرات کوچکی شوند.

  امکان کلاه‌برداری از طریق برخی از وکیل مهاجرتی‌های نامعتبر وجود دارد به همین علت از قبل به خوبی تحقیق کنید تا مشکلی در روند اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت شما به اتریش به وجود نیاید.

در صورت عدم مشاهده هتل و یا تور مد نظرتان و افزایش یا کاهش تعداد شبهای اقامت با کارشناسان فروش ستاره زمان تماس حاصل فرمایید.  22772655

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.