ویزا کانادااخذ ویزا

پذیرش و مشاوره کاری کانادا

شرایط و پذیرش ویزای کاری کانادا

کانادا کشوری بسیار توسعه یافته با فرصت‌های شغلی زیاد و حقوق نسبتا خوب است به همین علت این کشور، از متقاضیان بین‌المللی که جویای کار هستند به خوبی استقبال می‌کند. اگر می خواهید در کانادا کار کنید، باید ویزای کاری داشته باشید. این ویزای کاری به شما اجازه می‌دهد تا با کارفرمایان ارتباط بگیرید و بتوانید قرار داد کاری امضا کنید.

متقاضیان کار در کشور کانادا، بسته به شرایط مختلفی می‌توانند با اخذ مجوز کار، در شغل مورد نظرشان مشغول شوند. کشور کانادا، به دلیل کمبود نیروی کار، شرایط نسبتا ساده‌ای را برای مهاجرین جویای کار در نظر گرفته است. طبق آخرین تحقیقات، نرخ بیکاری در این کشور ۷.۸ درصد بیان شده است.

برای اینکه بتوانید در این کشور کار کنید، باید مجوز کار یا همان وورک پرمیت (Work Permit) داشته باشید. اخذ مجوز کاری در کانادا نیاز به اطلاعات به خصوصی در این باره دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

مراحل اخذ ویزای کاری در کانادا

هنگامی که شروع به انجام اقدامات لازم برای اخذ ویزای کاری کنید، درمی‌یابید که این روند، آن قدرها هم که تصور میکنید پیچیده نیست. کافی است تا از دستور العمل های اداره کار و مهاجرت کانادا پیروی کنید تا این روند به راحتی صورت پذیرد.

به طور کلی مراحل اخذ ویزای کاری در کانادا ۳ مرحله دارد که در قسمت زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مجوز کار متناسب با هدف خود را انتخاب کنید

ویزای کاری در کانادا به دو دسته ویزای کاری آزاد و ویزای کاری مخصوص کارفرما تقسیم می‌شود که انتخاب آن به نوع اشتغال شما در کانادا بستگی دارد.

اخذ ویزای کاری آزاد به این معنا است که شما می‌توانید برای هر کارفرمای معتبر کانادایی کار کنید. اما ویزای کاری مخصوص کارفرما به شما اجازه می‌دهد که طبق مشخصات مندرج در مجوز کار خود که شامل اسم و مشخصات شما، مدت زمان کار و محل اشتغال است کار کنید.

ویزای کاری کانادا

ارزیابی کنید که آیا واجد شرایط اخذ ویزای کاری کانادا هستید یا خیر؟

دومین مرحله در خصوص اخذ ویزای کاری در کانادا این است که شرایطی که منجر به گرفتن ویزای کاری در کانادا می شود را بررسی کنید.

برخی از مهمترین شرایط اخذ ویزای کاری عبارت اند از:

 • اثبات اینکه کانادا را پس از ۸ ماه تا ۳ سال ترک خواهید کرد.
 • اثبات توانایی مالی برای خود و سایر اعضای خانواده برای تامین هزینه‌های زندگی در کانادا و سپس هزینه‌های بازگشت به کشور خود
 • اثبات عدم سوء سابقه
 • داشتن برگه معاینه پزشکی
 • ممکن است به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) نیاز داشته باشید.

ارسال درخواست خود

وقت آن رسیده است تا اطلاعات و مدارکی که جمع آوری کرده اید را در سایت اداره کار و مهاجرت کانادا آپلود کنید. بهتر است اقدامات مربوط به اخذ ویزای کار خود در کانادا را به صورت آنلاین انجام دهید تا از اتلاف وقت جلوگیری شود. زمان رسیدگی به درخواست ویزای کاری شما معمولا بین ۲ تا ۳۳ هفته به طول می‌انجامد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، روی این لینک کلیک کنید.

ویزای مولتی کانادا

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

 • داشتن جاب آفر: داشتن پیشنهاد کاری از یک شرکت معتبر در کانادا از جمله مواردی است که به شدت می‌تواند در روند مهاجرتی شما تاثیرگذار باشد.
 • توانایی پیدا کردن شغل در کانادا: برای افراد متقاضی کار، یک ویزای کاری ۶ ماهه صادر می‌شود که در آن فرد متقاضی فرصت دارد تا شغل مورد نظرش را پیدا کند.
 • عدم سوء ‌پیشینه: متقاضی نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشد.
 • نامه گواهی پزشکی: وجود فرد متقاضی در کانادا به هیچ عنوان نباید خطری برای مردم کانادا ایجاد کند. بنابراین این کشور، افرادی که بیماری هزینه بر دارند یا بیماریشان خطرناک است نمی‌توانند ویزای کاری یا هر نوع ویزای دیگری را دریافت کنند.
 • داشتن مدرک زبان: از آن‌جایی که کشور کانادا یک کشور دو زبانه است، متقاضیان باید یا مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان فرانسوی داشته باشند.
 • سابقه کاری: کشور کانادا بیشتر به دنبال افرادی است که تجربه کافی و مهارت لازم برای کار در این کشور را دارند بنابراین سابقه کاری یکی از شروط اخذ ویزای کاری در کانادا است.
 • اثبات بازگشت به کشور خود: باید اثبات کنید که پس از به اتمام رسیدن ویزای کاری خود در کانادا به کشورتان باز می‌گردید.
پذیرش و مشاوره کاری کانادا

ویزای کاری بعد از فارغ التحصیلی در کانادا

برخی از دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی از رشته خود قصد دارند تا در کانادا کار کنند. کشور کانادا این فرصت را در اختیار این افراد قرار می‌دهد تا با اخذ ویزای کاری PGWP تا ۳ سال در کانادا کار کنند و اگر قصد گرفتن اقامت دائم کانادا را دارند، از طریق تجربه کانادایی برای PR کانادا اقدام نمایند.

روش های اخذ ویزای کاری در کانادا

به طور کلی از 2 طریق می‌توانید ویزای کاری کانادا را دریافت کنید:

 • اخذ ویزای کاری از طریق ویزای کاری موقت
 • اخذ ویزای کاری از طریق ویزای کاری دائم یا مهاجرتی

ویزای گروه اول به شما اجازه می‌دهد تا ۶ ماه یا کمتر از آن در کانادا کار کنید و ویزای کاری گروه دوم نیز متعلق به کسانی است که شغل مناسبی در کانادا پیدا کرده اند و به کانادا مهاجرت نموده اند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری در کانادا

مدارک زیر اصلی‌ترین اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری در کانادا به شمار می‌روند:

 • گذرنامه معتبر
 • دو عدد عکس که به تازگی گرفته شده باشد
 • مدارک تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • دریافت تائیدیه وزارت کار کشور کانادا
 • اثبات صلاحیت حرفه ای (مانند مدارک سابقه کاری)
 • اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی فرد متقاضی در طول اقامت در کانادا
 • معاینه پزشکی
 • پرداخت Application Fee یا هزینه پذیرش

اگر به اطلاعات جزئی‌تری در این خصوص نیاز دارید، بر روی این لینک کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری در کانادا برای انواع مشاغل

نوع شغلمدارک مورد نیاز
مهندسانترجمه مدارک پروانه نظام مهندسی – ترجمه مدارک جواز ساخت
کارمندانترجمه فیش حقوقی، ترجمه حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، مدارک درآمد سالیانه، اطلاعات مدیر شرکتی که شخص در آن کار می‌کند.
کارخانه دارانترجمه پروانه کسب، مدارک پرداخت بیمه به همراه ترجمه، مدارک پروانه بهره برداری
کارفرمایانمدارک بودجه مالی شرکت، فیش حقوق کارمندان در ماه‌های اخیر، مدارک پرداخت مالیات‌های شرکت، پرینت بانکی حداقل ۴ ماه اخیر
پزشکانمدارک پرداخت مالیات، پروانه طبابت با ترجمه، ارائه کارت نظام پزشکی
بازنشستگانفیش حقوقی چند ماه اخیر به همراه ترجمه، ارائه حکم بازنشستگی

مزایای اخذ ویزای کاری در کانادا

 • امکان استفاده از خدمات آموزشی رایگان
 • تحصیل رایگان فرزندان فرد متقاضی در کانادا
 • امکان استفاده از بیمه بیکاری بازنشستگی
 • امکان اخذ اقامت دائم از طریق تجربه کانادایی
 • وجود موقعیت‌های شغلی فراوان برای افرادی که ویزای کاری دارند
 • اقتصاد بسیار قوی و رو به رشد کشور کانادا
 • آینده شغلی عالی بیشتر مشاغل در کانادا

سیستم اکسپرس انتری کانادا در رابطه با کار در کانادا

کشور کانادا از سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفت که برای افزایش سرعت بررسی پرونده‌های افرادی که جویای کار در کانادا هستند، سیستمی را تحت عنوان سیستم Express Entry راه انداری کند که افراد شایسته‌تر بتوانند وارد بازار کار کشور کانادا شوند و افرادی که صلاحیت کافی را ندارند، خود به خود از این سیستم حذف شوند.

سیستم اکسپرس انتری کانادا به گونه ای است که افراد بر اساس عواملی مانند سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری، نمره زبان و تطبیق پذیری ارزیابی می‌شوند. هر کدام از این فاکتورها امتیازات خاصی دارند و افرادی که بیشترین امتیاز را کسب کنند، با مهاجرت آن‌ها به کانادا موافقت می‌شود.

در ابتدا افراد باید حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را کسب کنند تا واجد شرایط ورود به سیستم اکسپرس انتری شوند و پس از اینکه نام آن‌ها از این سیستم درآورده شد، مدارک خواسته شده را در سیستم آپلود می‌کنند.

مهاجرت به کشور کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری منجر به اخذ اقامت دائم می‌شود و افراد می توانند از یکی از روش‌های زیر برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند:

 • برنامه‌های پذیرش استانی PNP
 • نیروی کار متخصص فنی و حرفه‌ای فدرال
 • برنامه تجربه کانادایی
 • برنامه نیروی کار متخصص فدرال

برنامه های پذیرش استانی PNP

برخی از استان‌های کانادا در بخش‌هایی که دچار کمبود نیروی کار است، افراد واجد شرایط برای کار را از طریق پروفایلی که در سیستم اکسپرس انتری ساخته اند، شناسایی کرده و برای متقاضیان درخواست کار می‌فرستند. این کار منجر به افزایش ۶۰۰ امتیازی فرد شده و سریعا نام او برای مهاجرت به کانادا درآورده می‌شود.

نیروی کار متخصص فنی و حرفه ای فدرال (FSTW)

کشور کانادا این روش مهاجرتی را برای گروه خاصی از افراد فنی و حرفه‌ای جویای کار در کانادا در نظر گرفته است تا این افراد بتوانند با داشتن شرایط لازم به کشور کانادا برای کار مهاجرت کنند.

افرادی که از این طریق می‌خواهند مهاجرت کنند، معمولا ملزم به دریافت گواهی‌های استانی مورد نیاز در خصوص حرفه خود هستند، همچنین افراد باید از یک کارفرمای معتبرکانادایی جاب آفر دریافت کنند و ۲ سال سابقه کاری که مربوط به ۵ سال گذشته باشد را داشته باشند.

برنامه تجربه کانادایی (CEC)

این برنامه یکی دیگر از رایج‌ترین روش‌هایی است که متقاضیان مهاجرت و کار در کانادا آن را انتخاب می‌کنند و روش آن هم همان گونه که از نام آن پیداست، فرد باید حداقل ۱ سال سابقه کار تمام وقت در کانادا را داشته باشد تا بتواند واجد شرایط مهاجرت از طریق تجربه کانادایی باشد.

برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSW)

افرادی که می‌خواهند از طریق روش FSW به کانادا مهاجرت کنند باید حداقل میزان تحصیلات آن‌ها دیپلم دبیرستان باشد، مدرک زبان و ۱ سال سابقه کاری نیز داشته باشند. در این روش افراد بر اساس فاکتورهایی که در سیستم اکسپرس انتری ذکر کردیم ارزیابی می‌شوند و امتیاز می‌گیرند.

انواع ویزای کاری در کشور کانادا به صورت تخصصی

افراد جویای کار در کانادا می‌توانند از روش‌های مختلفی برای اخذ ویزای کاری استفاده کنند که این روش‌ها بسته به انواع ویزای کاری در کانادا متفاوت است.

برخی از محبوب‌ترین این روش‌ها در قسمت زیر آورده شده است:

 • اخذ ویزای کاری کانادا از طریق برنامه تجاری

این ویزای کاری برای افراد از طریق شرکت‌های تجاری معتبر در کانادا صادر می‌شود. مدت زمان این نوع ویزاها کوتاه مدت هستند و در شرایطی که متقاضی بخواهد مدت زمان بیشتری در کانادا بماند می‌تواند مدت این ویزا را تمدید کند.

 • اخذ ویزای کاری از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا

توضیحات مربوط به اخذ ویزای کاری از طریق سیستم اکسپرس انتری در بالا گفته شد. این روش نیز یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرتی و اخذ ویزای کاری است که به متقاضیان اجازه می‌دهد با داشتن شرایط عالی نسبت به دیگر متقاضیان، بتوانند به کشور کانادا برای کار مهاجرت کنند.

 • اخذ ویزای کاری از طریق پیشنهاد کاری موقت (کوتاه مدت) کانادا

متقاضیان در ابتدا باید از کارفرمای خود اجازه کار موقت دریافت کنند تا بتوانند در کشور کانادا کار کنند. فرد متقاضی باید توانمندی بسیار زیادی در شغل خود داشته باشد و اثر مطلوبی در اقتصاد کشور کانادا بگذارد.

صدور ویزای کاری کانادا

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا که به IRCC معروف است، نهادی است که وظیفه صدور ویزای کار را بر عهده دارد. ویزاهای کاری کانادا تحت برنامه کارگران خارجی کانادا (TFWP) صادر می‌شود. این برنامه برای کمک به کارفرمایان کانادایی به منظور استخدام کارگران خارجی جویای کار در نظر گرفته شده است.

IRCC برای حفظ تعادل در ارائه شغل به مهاجران، در ابتدا اطمینان حاصل می‌کند، مشاغلی که مد نظر متقاضیان است آسیبی به شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند وارد نمی‌کند.

جزئیات ویزای کاری در کانادا

سالانه برای بیش از ۳۰۰,۰۰۰ نفر ویزای کاری صادر می‌شود. این فرصتی بسیار بزرگ برای کارگران خارجی محسوب می‌شود که به دنبال زندگی بهتر هستند.

با داشتن ویزای کاری در کانادا می‌توانید:

 • برای کارفرمایی که در درخواست مجوز کار خود ذکر کرده اید کار کنید.
 • درآمد دلاری داشته باشید.
 • به سراسر کانادا سفر کنید.
 • از بسیاری از امکانات در نظر گرفته شده مانند شهروندان کانادایی استفاده کنید.

سخن پایانی

به طور کلی کشور کانادا به یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در زمینه کار در جهان شناخته شده است. سالانه صدها هزار مهاجر برای کار به این کشور سفر می‌کنند. علاوه بر این، برنامه‌های مختلفی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است که می‌توانند برای اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام کنند.

در قسمت‌های بالا سعی کردیم اطلاعاتی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. توصیه می‌کنیم تا اگر قصد اخذ ویزای کاری در کانادا را دارید، وضعیت این شرایط را به صورت دوره ای بررسی کنید چرا که این شرایط هر از گاهی ممکن است دچار تغییر و تحول شود.

در صورت عدم مشاهده هتل و یا تور مد نظرتان و افزایش یا کاهش تعداد شبهای اقامت با کارشناسان فروش ستاره زمان تماس حاصل فرمایید.  22772655

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.