دوره آوسبیلدونگ آموش مهارتی در آلمان با حقوق

نیرو انسانی در کشورهای اروپایی بسیار مورد توجه قرار دارد. این موضوع سبب شده تا سرمایه‌گذاری روی آموزش و مهارت آموزی نیرو انسانی یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌ها در این کشورها باشد. نکته مثبتی که در مورد این دوره‌ها وجود دارد این است که با گذراندن دوره‌های مهارت آموزی افراد علاوه بر کسب مهارت در یک رشته خاص می‌توانند اقامت اروپا را نیز کسب کنند.

یکی از شناخته‌ شده‌ ترین دوره‌های مهارت آموزی نیروی انسانی دوره آوسبیلدونگ نام دارد که در آلمان برگزار می‌شود. در طی دوره‌های مهارت آموزی آوسبیلدونگ مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هر رشته‌ای به متقاضیان آن رشته ارائه می‌شود. دوره‌های ذکر شده دوره مهارت آموزی هستند و نمی‌توان از آنها تحت عنوان دوره‌های کاملا علمی یاد کرد. به طور کلی می‌توان گفت شبیه کار آموزی هستند. افراد پس از گذراندن این دوره‌ها می‌توانند نسبت به دریافت ویزا و اقامت اروپا اقدام کنند.

دوره آسبیلدونگ
دوره آسبیلدونگ

آوسبیلدونگ چیست؟

آوسبیلدونگ یک دوره مهارت آموزش است که در آلمان برگزار می‌شود. افراد شرکت کننده در این دوره پس از کسب مهارتهای لازم می‌توانند ویزا و اقامت اروپا را کسب کنند.

هدف آلمانی‌ها از برگزاری این دوره‌های مهارت آموزی شناسایی و پرورش استعدادهای برتر در زمینه‌های مختلف است. در حال حاضر دوره آوسبیلدونگ بیش از ۵۰۰ رشته دارد. طول دوره‌های مختلف با توجه به مهارتی که در طی آن دوره آموزش داده می‌شود با یکدیگر متفاوت است. اغلب دوره‌های مهارت آموزی بین ۱ تا ۳ سال طول می‌کشند. این دوره‌ها انواع مختلفی دارند. از جمله انواع دوره‌های مهارت آموزی آوسبیلدونگ می‌توان به آموزش حرفه‌ای دوگانه اشاره کرد. این دوره آموزشی بیشتر برای افرادی که مهارت و تجربه کاری زیادی ندارند، مناسب است‌. در طی این دوره‌ها افراد شرکت کننده یک یا دو روز در هفته را به مدرسه می‌روند و زمان خود را صرف مطالعه می‌کنند. بقیه ایام هفته را هم به صورت عملی و در یک کارگاه به مهارت آموزی مشغول هستند.

بیشتر رشته‌های فنی و حرفه‌ای شامل این مراحل هستند. جالب است بدانید که در اروپا مهارت آموزی برای یک شغل صرفا با درس خواندن در مدرسه محقق نمی‌شود. به عنوان مثال شغل بانکداری از جمله شغل‌هایی است که در ایران برای رسیدن به آن باید درس خواند. اما در اروپا اوضاع کمی متفاوت‌تر است. برای مهارت آموزی به افراد در مورد چنین شغل‌هایی هم دوره مهارت آموزی برگزار می‌شود. از این دوره ها تحت عنوان دوره آموزش حرفه‌ای مدرسه یاد می‌شود. محل برگزاری این دسته از دوره‌های مهارت آموزی یک دانشکده تخصصی یا کالج حرفه‌ای است. اغلب رشته‌هایی که در این دوره‌ها آموزش داده می‌شوند عبارتند از: پرستاری، بانکداری، طراحی، فروشندگی، صنعت و تجارت. مدت زمان برگزاری این دوره‌ها هم بین ۱ تا ۳ سال متغیر است.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ:

تا چند سال قبل تنها افراد آلمانی می‌توانستند در دوره‌های آوسبیلدونگ شرکت کنند و تعداد مهاجران شرکت کننده در این دوره‌ها کم بود. زیرا شرط شرکت در دوره‌ها داشتن اقامت آلمان بوده است. اما از سال ۲۰۲۰ به بعد امکان حضور متقاضیانی که اقامت آلمان را نداشتند نیز در این دوره‌ها محقق شد. از جمله مدارک لازم جهت شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان می‌توان به این موارد اشاره کرد: داشتن رزومه در رشته‌ای که قصد شرکت در دوره‌های مهارت آموزی مربوط به آن را دارید، داشتن مدرک معتبر زبان آلمانی، داشتن سن و مدرک تحصیلی مورد نظر برای دوره. موارد گفته شده هنگامی که برای شرکت در دوره‌های مهارت آموزی درخواست می‌دهید، بررسی می‌شوند.

_ در بین مدارک گفته شده داشتن رزومه از اهمیت بیشتری برخوردار است. داشتن رزومه کاری مرتبط سبب می‌شود تا شانس شما برای پذیرش در این دوره‌ها بیشتر شود. علاوه بر این داشتن یک رزومه معتبر به شما کمک می‌کند تا بتوانید در شرکت‌های معتبر مشغول به کار شوید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.