ویزا ایتالیا

همه چیز در مورد هزینه ویزای ایتالیا

ایتالیا به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه فرهنگ، تاریخ و صنعت دارای جذابیت‌های بسیاری برای مهاجرت است. از مزایای این کشور می‌توان به شبکه حمل و نقل عمومی گسترده، سیستم بهداشتی پیشرفته و با کیفیت، مناظر طبیعی بکر و فرهنگ محلی غنی اشاره کرد. همچنین اقتصاد ایتالیا با وجود چالش‌هایی که در سال‌های اخیر با آن روبرو بوده است، همچنان یکی از قوی‌ترین اقتصادهای اروپاست و فرصت‌های شغلی خوبی را برای مهاجران فراهم می‌کند.

با این حال چنانچه قصد مهاجرت به کشور چکمه را دارید، باید با هزینه ویزای ایتالیا و چالش‌های خاصی که پیش روی شما قرار خواهد گرفت، آشنا باشید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری برای مهاجرت، سطح آگاهی خود در مورد شرایط و موقعیت کشور ایتالیا  را بالا ببرید و از یک موسسه مهاجرتی و جهانگردی، مشاوره تخصصی دریافت کنید.


آیا دریافت ویزای ایتالیا دشوار است؟

دریافت ویزای ایتالیا برای بسیاری از متقاضیان ممکن است دشوار به نظر برسد، اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید برای تحقق این خواسته راه سختی پیش روی شما نیست. برای کسب این ویزا، کافی است متقاضی به تهیه مدارک لازم و رعایت شرایط لازم توجه کند. اگر از همان ابتدا به کمک مشاوره افراد خبره، گام محکم و درستی بردارید، خیلی زود به نتیجه خواهید رسید. در غیر این صورت، شانس دریافت ویزا کاهش می‌یابد.

برای دریافت مجوز اقامت و پرداخت هزینه ویزای ایتالیا، ابتدا باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز شامل گذرنامه، عکس پاسپورت، بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی و اطلاعات بانکی را تهیه کنید. همچنین باید مشخصات محل اقامت خود را نیز در اختیار مقامات قرار دهید. برای افزایش شانس دریافت ویزا، مهم است که متقاضی موارد زیر را رعایت کند:

  • ارائه تمامی مدارک مورد نیاز
  • درج اطلاعات واقعی در فرم درخواست ویزا
  • داشتن تحصیلات آکادمیک و شغل معتبر
  • داشتن سوابق مسافرتی قبلی
  • برخورداری از سرمایه کافی برای پشتیبانی از هزینه‌های سفر

با رعایت این موارد، شانس دریافت ویزای ایتالیا برای متقاضیان بیشتر خواهد بود.

برای دریافت ویزای ایتالیا چقدر سرمایه لازم است؟

برای دریافت ویزای ایتالیا چقدر سرمایه لازم است؟

بسیاری از کشورها تنها در صورتی با درخواست اقامت متقاضیان موافقت می‌کنند که مبلغ قابل توجهی سرمایه برای مدت مشخصی در حساب باقیمانده باشد. اما برای کسب مجوز مهاجرت و پرداخت هزینه ویزای ایتالیا  چنین موانعی وجود ندارد. یعنی حتی اگر شما یک کارمند ساده باشید، کافی است یک هفته مانده به سفر، سرمایه کافی به حساب خود تزریق نمایید.

حتی افرادی که تاکنون سابقه سفر به ایتالیا و کشورهای خارجی نداشته‌اند هم می‌توانند با افزایش موجودی حساب خود پیش از وقت تعیین شده از سوی سفارت، شانس دریافت مجوز اقامت را بالا ببرند. بنابراین گردش حساب مالی متقاضی و مبلغ نهایی موجود در حساب به مدت یک یا دو هفته قبل از وقت تعیین شده از سوی سفارت ایتالیا، مورد بررسی افسران سفارت قرار می‌گیرد و نیازی به خواباندن مبالغ قابل توجهی پول برای مدت طولانی در حساب نیست.

انواع ویزای ایتالیا

هزینه ویزای ایتالیا بر اساس انواع آن تعیین خواهد شد و از فردی با فرد دیگر متفاوت است. انواع ویزای ایتالیا شامل ویزای کاری ایتالیا ، ویزای تحصیلی ایتالیا ، ویزای توریستی ایتالیا ، خانوادگی و رویدادهای خاص مانند کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌هاست. ویزای کاری برای افرادی است که به دنبال کار در ایتالیا هستند، ویزای تحصیلی برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند و ویزای توریستی برای افرادی که به دیدن جاذبه‌های گردشگری ایتالیا می‌روند. ویزای خانوادگی برای افرادی است که برای بازدید از خانواده و دوستان در ایتالیا رهسپار می‌شوند و  ویزای رویدادهای خاص مانند کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها نیز برای افرادی که برای شرکت در این رویدادها عازم ایتالیا می‌شوند، صادر می‌شود. برای گرفتن ویزای ایتالیا، افراد باید مدارک لازم را تهیه کرده و درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور محل اقامت خود ارسال کنند، همان‌طور که پیشتر نیز گفتیم، هزینه ویزای ایتالیا بر اساس اهداف سفر متفاوت خواهد بود.

رایج‌ترین نوع ویزاهای ایتالیا برای ایرانی‌ها

رایج‌ترین نوع ویزاهای ایتالیا برای ایرانی‌ها

رایج‌ترین نوع ویزاهای ایتالیا که توسط ماموران سفارت این کشور برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود، شامل موارد زیر است:

  • ویزای تحصیلی ایتالیا

طریقه دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا بستگی به نوع دوره تحصیلی، مدت زمان آن، کشور مبدأ و سطح تحصیلات شما دارد. برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا ابتدا باید توسط یکی از دانشگاه‌های ایتالیا پذیرش شده باشید و سپس فرم ویزای تحصیلی را از سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشورمان ارسال کنید. در فرآیند درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا، شما نیاز به ارائه مدارکی مانند پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، عکس رنگی، مدارک تحصیلی و پذیرش‌نامه دانشگاه خواهید داشت.

همچنین لازم است تا بیمه سفر و درمان از قبیل بیمه مسافرتی یا بیمه بین‌المللی را نیز خریداری کنید. در صورت تایید درخواست ویزا، باید هزینه‌ ویزای ایتالیا  را پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه ویزا، باید به همراه مدارک لازم به سفارت یا کنسولگری ایتالیا مراجعه کنید تا ویزای تحصیلی شما صادر شود.

به هر حال به غیر از قیمت ویزای ایتالیا، شما باید هزینه شهریه دانشگاه، اقامت و زندگی در این کشور را در نظر بگیرید. برای استعلام هزینه شهریه می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه‌های ایتالیا اقدام کنید. البته اگر شما دانشجوی بورسیه در هر مقطع تحصیلی باشید، دانشگاه به شما اعلام خواهد کرد که تا چه مبلغی کمک هزینه تحصیلی به شما تعلق خواهد گرفت. در صورت بورسیه شدن، شما فقط باید هزینه ویزای ایتالیا، محل اقامت و خورد و خوراک را بپردازید. خبر خوب اینکه پس از اینکه دوره تحصیلی خود را به اتمام رساندید و یا مدت اعتبار ویزا پایان یافت، این امکان برای شما وجود دارد که در کشور ایتالیا اقامت دائم داشته باشید.

در صورت عدم مشاهده هتل و یا تور مد نظرتان و افزایش یا کاهش تعداد شبهای اقامت با کارشناسان فروش ستاره زمان تماس حاصل فرمایید.  22772655

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.